صنعت خودرو
ساخت وطراحی خودرو 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
چت باکس»» پلتفرم SPA ولوو، یک چارچوب سوئدی منعطف

در دو سال گذشته، گروه فولکس‌واگن با ساختار پلتفرم MQB خود، سر و صدای زیادی به پا کرده است. در این پلتفرم که برای هر دو مورد استفاده دیفرانسیل جلو و دیفرانسیل‌ تمام‌چرخ طراحی شده، تنها ویژگی که در میان تمام خودروهایی که از آن استفاده می‌کنند ثابت می‌ماند، فاصله بین داشبورد تا محور است.

2016 Volvo XC90 Cutaway

2016 Volvo XC90 Cutaway


انعطاف‌پذیری موجود در این پلتفرم باعث شده تا از آن در طیف‌های مختلفی از مدل‌های خودرو، از مدل کلاس C سئات لئون گرفته تا کراس‌اور جدید ۷ سرنشینه فولکس‌واگن، استفاده شود. در همین حال، ولوو جزئیات جدیدی از پلتفرم مشابه خود با عنوان SPA، «ساختار تولید مقیاس‌پذیر» منتشر کرده است. این سیستم شاسی تنظیم‌شونده و متشکل از جزئیات و بخش‌های کوچکتر، در چهار سال گذشته مراحل پیشرفت و توسعه خود را پشت سر گذاشته و اولین بار در پوشش XC90 مدل ۲۰۱۶ وارد بازار خواهد شد. دکتر پیتر مرتنز، معاونت ارشد تحقیقات و توسعه ولوو در این باره می‌گوید:

حدود ۹۰ درصد عناصر به کار رفته در XC90‌های آینده، جدید و منحصر به فرد هستند.

2015 Volvo XC90 Rendering

2015 Volvo XC90 Rendering


با توجه به اینکه طراحی XC90 کنونی بیش از یک دهه عمر دارد، انتظار نیز می‌رود که مدل‌ جدید از چنین شرایطی برخوردار باشد.

2016 Volvo XC90 Cutaway

2016 Volvo XC90 Cutaway


طراحی جدید کاملاً‌ با استر‌اتژی چهار سیلندری ولوو منطبق است. همچنین طراحی به گونه‌ای است که به خوبی سیستم دیفرانسیل هالدکس AWD ولوو یا بسته‌های بزرگ باتری موردنیاز مدل‌های پلاگین هیبرید را خود جای دهد. در این پلتفرم، به راحتی می‌توان یک موتور معمولی ۲ لیتری در کنار یک موتور الکتریکی به کار برد. موتور دیزلی چهار سیلندر نیز می‌تواند در همان جایگاه قرار گیرد.

2016 Volvo XC90 Interior

2016 Volvo XC90 Interior


پلتفرم SPA دارای یک سیستم الکتریکی است که باعث افزایش بهره‌وری در استفاده از قدرت و امکان جایگزینی عناصر جداگانه با نمونه‌های جدیدتر و بهتر می‌شود. یکی از مشکلات خودروسازان این است که از تکنولوژی‌های جدید به سادگی نمی‌توانند در خودروهای خود استفاده کنند. امّا ساختار جدید ولوو از لحاظ تئوری به ولوو اجازه می‌دهد که هر تکنولوژی جدیدی که به بازار می‌آید، به سرعت آن را در خودروهای خود وارد کند و به این ترتیب ارتباط تنگاتنگی با پیشرفت‌های الکترونیکی روز داشته باشد.
2015 volvo xc90 frame

2015 volvo xc90 frameپس از حدود پنج سال سخت و فروخته شدن به شرکت‌هایی مانند فورد و جیلی، ولوو می‌بایست تصمیمات سختی می‌گرفت. در همین حال، برخی تصمیمات ولوو هوشمندانه بوده‌اند؛ به عنوان نمونه، با استفاده از پلتفرم جدید، همه مدل‌ها از S60 به بالا می‌توانند در یک خط تولید باشند. برای یک کمپانی نسبتاً کوچک مانند ولوو، انعطاف‌پذیری خط تولید می‌تواند مسئله‌ای حیاتی باشد. ولوو به کارایی پلتفرم SPA بسیار امیدوار است و به نوعی تمام آینده خود را در گرو آن قرار داده است.
برچسب‌ها: ولوو، spa، volvo، xc90، 2015
[ یکشنبه 26 مرداد‌ماه سال 1393 ] [ 11:20 ق.ظ ] [ میلاد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 127313

مترجم سایت