صنعت خودرو
ساخت وطراحی خودرو 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
چت باکس


امن‌ترین خودروهای جمع‌وجور سال 2015

در چند دههٔ گذشته خودروهای ولوو سمبل خودروهای ایمن بودند اما امروزه کمپانی‌های دیگر نیز به این استاندارد رسیده‌اند و هر خودروی جدیدی که وارد بازار می‌شود از تست‌های تصادف سربلند بیرون می‌آید.

حالا برای حفظ امنیت دیگر نیازی به خرید خودروهای لوکس یا خودروهای بزرگ نیست. شرکت IIHS با ارزیابی دقیق امنیت تعداد زیادی از خودروهای سایز متوسط را تأیید کرد. در این زمینه حتی خودروهای هوندا فیت و شورولت اسپارک نشان دادند که خودروهای کوچک هم می‌توانند این استاندارد را داشته باشند.

شرکت IIHS که یکی از دقیق‌ترین سازمان‌های ارزیابی ایمنی خودرویی است جدیدترین خودروهای کامپکت را مورد بررسی قرار داده است. این بررسی شامل تست‌های تصادف از ناحیه کوچک جلو یا همپوشانی کوچک، استحکام سقف، برخورد از کنار و … است.

IIHS Compact Car Safety

IIHS Compact Car Safety


خودروهای کلاس C که از مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروها هستند، طراحی و مصرف سوخت مناسبی دارند و محبوب‌ترین کلاس خودرویی محسوب می‌شوند. اما آیا این خودروها ایمن هستند؟ در ادامه امن‌ترین خودروهای کامپکت یا جمع‌وجور سال 2015 را معرفی می‌کنیم.

یادداشت: تصاویر خودرو در این مطلب گویای نتایج حاصل نیست و نتایج با امتیازات مشخص می‌شود. خودروهایی که نشان TSP (بالاترین نشان امنیت) دریافت کردند امتیازهای خوبی در بخش تصادف (همپوشانی) متوسط از جلو و کنار، استحکام سقف و امنیت سر سرنشینان کسب کردند و امتیازهای مطلوب G و یا امتیاز قابل‌قبول A در تست دشوار تصادف (همپوشانی) کوتاه از جلو حاصل کار آنهاست. خودروهایی که بالاترین امتیاز را گرفتند نشان TSP+ دریافت کردند و علاوه بر فائق آمدن در تست‌های TSP، در تست حفاظت در مقابل تصادف از روبرو امتیازهای برتر را دریافت کردند.

10. داج دارت
داج دارت که یکی از بهترین خودروهای کامپکت محسوب می‌شود (البته با توجه به فضای داخلی این خودرو، می‌توان دارت را یک خودروی سایز متوسط هم نامید) بهترین خودروی کوچکی است که کرایسلر در طول چند دههٔ گذشته تولید کرده است. این خودرو که در تریم های مختلف و با موتورهای مختلف ارائه می‌شود نظر هر خریداری را به خود جلب می‌کند. باوجود تریم های قدرتمند، این خودرو در تریم SRT و عملکرد بالا به فروش نمی‌رسد اما سرعت بالای تریم های مختلف در این خودرو ایمنی شما را به خطر نمی‌اندازد چراکه دارت در تست همپوشانی کوچک عملکردی قابل‌قبول داشت و در سایر تست‌ها امتیاز خوب (G) دریافت کرد.

Dodge Dart IIHS

Dodge Dart IIHS


9. فورد فوکوس
لذت‌بخش، کارآمد و مقرون‌به‌صرفه لغاتی است که فورد فوکوس را تعریف می‌کند. این خودروی کلاس C از لحاظ تاریخی، دینامیک خودروی اسپرت را به خودروهای کامپکت بازار آورد. فوکوس که صفات محکم، بهینه و ایمن را نیز به دوش می‌کشد احساس خودرویی بزرگ را به شما القا می‌کند. این خودرو در این تست مثل داج دارت امتیاز گرفت.
Ford Focus IIHS

Ford Focus IIHS


8. هیوندای الانترا
رقیب مستقیم خودروهای داج و فورد، هیوندای الانترا سدان است. این خودرو که برازندهٔ نشان TSP است به‌جز در همپوشانی کوچک از جلو با امتیاز قابل‌قبول (A) در سایر تست‌ها امتیاز خوب (G) دریافت کرده است. این خودرو هم مثل رقیبانش ایمنی مناسب را در کنار مصرف سوخت مناسب، گارانتی سخاوتمندانه و ارزش خرید مناسب فراهم کرده است.
Hyundai Elantra IIHS

Hyundai Elantra IIHS


7. هوندا سیویک
کمی بالاتر از دارت، فوکوس و الانترا، مدل ریشه‌دار هوندا یعنی سیویک قرارگرفته است. این خودرو که از تمام تست‌ها امتیاز خوب (G) دریافت کرده حتی از پس تست همپوشانی کوچک از جلو هم برآمده است. با نگاه سریع به عکس تصادف این خودرو هم می‌توان فهمید که قطعات خودرو تا کمترین حد ممکن وارد کابین خودرو شده است.
Honda Civic IIHS

Honda Civic IIHS


6. فولکس گلف
تا اینجا، این لیست خودروهایی از امریکا، ژاپن و کره جنوبی را به خود دیده است اما خودروی ششم از آلمان است. گلف شرکت فولکس‌واگن درست مثل سیویک تمام تست‌ها را با امتیاز خوب (G) پشت سر گذاشته است. این خودرو در تریم اسپرت GTI هم همین امتیازات را کسب کرد.
Volkswagen Golf IIHS

Volkswagen Golf IIHS


خودروهایی که در بالا آورده شده نشان TSP را از IIHS دریافت کرده‌اند اما امتیاز ایمنی بالاتر TSP+ هم وجود دارد. تفاوت این دو نشان در تکنولوژی‌های پیش‌گیری از تصادف است. این تکنولوژی‌ها ویژگی‌هایی مثل هشدار برخورد از جلو، ترمز و کاهش سرعت حین تصادف و… را شامل می‌شود. خودروهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم در تست‌های تصادف همان امتیازات قبلی را دریافت کردند و تفاوت آنها در احتمال وقوع تصادف است.

5. تویوتا پریوس
پرویوس که مصرف فوق‌العاده پایینی دارد خودروی بسیار ایمنی هم محسوب می‌شود. طبق گزارش IIHS این خودرو در تست دشوار همپوشانی کوچک از جلو امتیاز قابل‌قبول (A) و در سایر تست‌ها امتیاز خوب (G) دریافت کرده است با این حساب پریوس از ارزیابی دشوار و دقیق IIHS سربلند بیرون آمده است. در کنار تست تصادف اگر تکنولوژی جلوگیری از برخورد این خودرو را هم در نظر بگیریم خودرویی ایمن را مقابل خود می‌بینیم.

Toyota Prius IIHS

Toyota Prius IIHS


4. سوبارو ایمپرزا
باوجود تکنولوژی‌های به‌کاررفته در این خودرو در تصادفات نباید نگران چیزی باشید چراکه ایمپرزا هوای شما را خواهد داشت. این خودرو کامپکت که از پس تصادفات جلو، کنار و سقف به خوبی برآمده نشان TSP+ را دریافت کرده است چراکه تجهیزات اضافی این خودرو مثل سیستم EyeSight این کمپانی دنیایی از آپشن ها را در اختیارتان قرار می‌دهد. ویژگی هایی مثل کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از لاین و ترمزهای پیش برخورد از جمله این ویژگی‌ها هستند.
Subaru Impreza IIHS

Subaru Impreza IIHS


3. مزدا 3
در طی چندین سال گذشته شاهد حضور و مونتاژ نسل‌های پیشین مزدا 3 در کشورمان بودیم. این خودرو با دینامیک پویا، طراحی داخلی پریمیوم و پیشرانه اقتصادی خودرویی محبوب محسوب می‌شود و یکی از بهترین خودروهای تولیدی سال 2014 است. اما با اضافه شدن ویژگی‌های جدیدی، این خودرو هم نشان TSP+ را از IIHS دریافت کرد.
Mazda3 IIHS

Mazda3 IIHS


2. لکسس CT 200h
این لکسس هیبریدی و هاچ بک از نظر ایمنی پیشتاز کلاس خود است. لکسس CT 200h که در تمام تست‌ها امتیاز خوب (G) را دریافت کرد از سیستم پیشرفته پیش‌گیری از برخورد بهره می‌برد. هرچند وجود 8 ایربگ مطمئن، ایمنی شما بالا می‌برد اما باوجود این سیستم احتمال تصادف و استفاده از این ایربگ ها پایین می‌آید.
Lexus CT200h IIHS

Lexus CT200h IIHS


1. سوبارو XV کراس ترک
مسلماً سوبارو XV کراس ترک یک خودروی کامپکت نیست اما می‌توان آن را یک کراس آور جمع‌وجور دانست. در اصل این خودرو بر اساس ایمپرزا که یک سدان کوچک (یا هاچ بک) است طراحی شده است. این خودرو که مجهز به سیستم EyeSight است تمام تست‌های IIHS را با امتیاز خوب (G) پشت سر گذاشته است.
Subaru XV Crosstrek IIHS

Subaru XV Crosstrek IIHS


باوجود خودروهای ناامن در ایران، این جمله‌های شیرین حداقل در کشورمان محال به نظر می‌رسد. البته راننده، مهم‌ترین نقش را در تصادفات ایفا می‌کند اما اگر خودروهای تولید داخل ایمن‌تر بودند سهم مرگ‌ومیر در این تصادفات پایین می‌آمد. خودروهای ناامن ایران که انگشت‌شمار هم نیستند سبب شده‌اند که متاسفانه تصادفات، دومین عامل مرگ ایرانیان باشد.

منبع: autoguide

برچسب‌ها: تست تصادف، کامپکت، 2015
[ دوشنبه 1 تیر‌ماه سال 1394 ] [ 03:47 ب.ظ ] [ میلاد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 127313

مترجم سایت