صنعت خودرو
ساخت وطراحی خودرو 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
چت باکس


تقلید سیستم دستیار هوشمند جگوار از نحوه رانندگی افراد

این روزها صحبت‌های زیادی در مورد خودروهای هوشمند با تکنولوژی‌های راننده خودکار می‌شود؛ اینکه چگونه می‌توانند حواس‌پرتی‌ها و خطاهای انسانی را حذف کنند و با استفاده از آن‌ها جاده‌های ایمن‌تری را نسبت به قبل داشته باشیم. با استفاده از این تکنولوژی، راننده می‌تواند در اینترنت باشد، پیام بفرستد، با افراد گفتگو کند و بسیاری موارد دیگر؛ چیزهایی که در خودروهای معمولی باعث حواس‌پرتی شده و راننده و مسافران را در معرض خطر قرار می‌دهد. دستیار هوشمند جگوار لندروور با هدف کم‌کردن این خطرها طراحی شده است. این سیستم، رفتار شما را در هنگام رانندگی یاد می‌گیرد و وقتی در حال رانندگی هستید، به کارهای خارج از نقش رانندگی خودرو را که ممکن است توجه شما را از شرایط جاده قطع کنند، رسیدگی می‌کند.

jaguar f-type coupe
این دستیار هوشمند که جگوار اخیراً از آن رونمایی کرده، راننده خودرو را بر اساس گوشی موبایل یا وسایل مشابه دیگر تشخیص داده و عادت‌های رانندگی وی را ضبط می‌کند. این سیستم، عملکردها را بر اساس یک الگوریتم در ترکیب با اطلاعات پس‌زمینه‌ای که از تقویم روزانه فرد و شرایط ترافیکی و آب‌وهوایی موجود دریافت می‌کند، تنظیم کرده و بر اساس آن رفتار شما را پیش‌بینی می‌کند. درحالی‌که شما تمام حواستان به جاده است، دستیار هوشمند به تمام کارهایی که عادت به انجام آن دارید، رسیدگی می‌کند.

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car


سیستم دستیار هوشمند، حتی قبل از آن که وارد خودرو شوید، شروع به کار می‌کند. این سیستم می‌تواند، یادآوری‌های خاص را به گوشی موبایلتان بفرستد. وقتی قصد رفتن می‌کنید و به طرف اتومبیلتان می‌روید، دستیار هوشمند به صورت خودکار آینه‌ها، صندلی و چرخ فرمان را مطابق با شخص شما تنظیم می‌کند و وقتی پشت فرمان می‌نشینید، همه‌چیز برای شروع حرکت آماده است. اگر هم زمان‌بندی دیجیتالی برای کارهایتان داشته باشید، این سیستم مسیر شما از طریق سیستم رهبری تنظیم می‌کند و در این میان، شرایط ترافیکی مسیرهای مختلف را نیز درنظر می‌گیرد. این فرآیند در طول روز و برای کارهای بعدی نیز ادامه می‌یابد.

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car

2014 jaguar f-type


وقتی این سیستم، رفتار و عادت‌های رانندگی شما را در پشت فرمان یاد گرفت، تمام تنظیمات و وظایف متفرقه را در خودرو به عهده می‌گیرد. به عنوان مثال اگر هر روز صبح ابتدا به رئیس خود زنگ می‌زنید، سیستم هر روز، اول درباره برقراری این تماس از شما می‌پرسد. همچنین وقتی می‌بیند که به سر کار خود دیر می‌رسید، به شما پیشنهاد می‌کند که تماس گرفته یا برای فرد مقابل پیام بفرستید. سیستم دستیار هوشمند قادر به یادگیری تنظیمات درون کابین مانند درجه حرارت و ماساژ صندلی نیز هست. این کار بر اساس عادت‌های شما در هنگام استفاده از این امکانات انجام می‌گیرد. در نظر بگیرید که از سالن ورزشی برمی‌گردید و سیستم بدون معطّلی ماساژ صندلی را به کار می‌اندازد.

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car


این سیستم، همچنین می‌تواند بر نحوه رانندگی شما تأثیر بگذارد و با سیستمی مانند کنترل حرکت انطباقی هماهنگ شده و بنابراین باعث شود تا همیشه خودروی شما مطابق دلخواهتان حرکت کند.
دکتر ولفگانگ ایپل، مدیر تحقیقات و تکنولوژی جگوار لندروور دراین‌باره می‌گوید:
با توسعه ویژگی یادگیری برای سیستم کنترل حرکت انطباقی، این تکنولوژی باعث می‌شود که خودروهای هوشمند آینده، هیجان و جذابیت بیشتری برای راننده‌ها پیدا کنند. همین موضوع می‌تواند به حرکت به سمت خودروهای بدون راننده کمک کند. اهمیت این موضوع به این خاطر است که مشتریان آینده در جستجوی یک ارتباط احساسی با خودروی خود و درعین‌حال، یک سواری با قابلیت رانندگی خودکار در مواقع لزوم خواهند بود.

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car

Jaguar Land-Rover Self-Learning Intelligent Car


جگوار در نظر دارد که سیستم دستیار هوشمند را با تکنولوژی «ابری» همراه کند؛ در نتیجه رانندگی روزمره شما به شکلی جهانی تبدیل می‌شود. بنابراین، هر وسیله نقلیه جگوار لندروور در هر جای دنیا می‌تواند با شرایط شما در رانندگی منطبق شود.
البته جگوار مشغول کار بیشتر بر روی این تکنولوژی دستیار هوشمند است و هنوز زمان‌بندی برای ارائه آن در مدل‌های این کمپانی درنظر گرفته نشده است.

برچسب‌ها: self-learning intelligent
[ یکشنبه 26 مرداد‌ماه سال 1393 ] [ 11:17 ق.ظ ] [ میلاد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 127313

مترجم سایت